Wykładowcy

Naszymi wykładowcami są głównie praktycy z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, wyróżniający się na rynku, którzy posiadają zaawansowaną i profesjonalną wiedzę oraz umiejętności w swoich specjalizacjach. Wykładowcy poprowadzą zajęcia w formie warsztatowej, aby poprzez „uczenie się przez działanie” słuchacze mogli pozyskać dedykowane programowi MBA 5.0 umiejętności.

dr Leszek Borowiec

Doktor nauk ekonomicznych, specjalność: rachunkowość i finanse. Adiunkt w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, gdzie kieruje Katedrą Rachunkowości. Prowadzi wykłady i szkolenia, jest konsultantem przedsiębiorstw z zakresu rachunkowości zarządczej, controllingu oraz finansów, współpracując m. in. z firmą Ernst&Young. Prowadzi badania w zakresie pomiaru efektywności organizacji z wykorzystaniem miar finansowych i niefinansowych, autor ponad 50 publikacji naukowych z dziedziny rachunkowości i finansów, w tym monografii „Controlling w realizacji usług publicznych gminy” (Wolters Kluwer, 2007). Od wielu lat współpracuje z biznesem, pełniąc kierownicze funkcje w obszarze rachunkowości i finansów. W latach 2011-2013 był Członkiem Zarządu, Dyrektorem Ekonomiczno-Finansowym w jednej ze spółek Grupy Kapitałowej PKN ORLEN. Aktualnie pełni funkcję Dyrektora Zarządzającego Pionem Finansów Poczty Polskiej SA, łącząc pracę naukowo – badawczą z praktyką.

dr Leszek Borowiec
Miłosz Brzeziński

Mentor AIP Business Link, członek rady ekspertów ośrodka analitycznego THINKTANK, certyfikowany coach International Coaching Community, wykładowca akademicki. Konsultant biznesowy, współpracujący z firmami na całym świecie.

Opublikował dziesiątki artykułów dotyczących zastosowania psychologii w biznesie. Jest autorem prowokujących książek dotyczących wdrażania zmian w środowisku pracy i środowisku domowym, m.in.: „Pracować i nie zwariować”,  „Biznes czyli sztuka budowania relacji”, „Życiologia”, „Jak pies z Kotem” oraz „Głaskologia”. Gościnnie pojawił się także w pozycji „Dekalog Szczęścia”, jako ekspert w zakresie porządkowania otoczenia biznesowego.

Miłosz Brzeziński
Stanisław Eysmont

Od ponad 11 lat zawodowo związany z projektowaniem produktów cyfrowych i usług. Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Pracował z takimi firmami jak mBank, Castorama, Prudential czy CD Projekt. Współpracował i szkolił ponad 40 startupów z całej Polski, pomagając im w lepszym zrozumieniu potrzeb klienta czy wczesnym weryfikowaniu pomysłów.

Specjalizuje się w projektowaniu usług na potrzeby eCommerce i rynku produktów bankowych. Jeden z największych w Polsce zwolenników Design Thinking i Service Design. Trener kreatywny i metodyk zwinnych.

Do 2018 związany z firmą
Deloitte, gdzie projektował nowoczesne produkty i usługi oraz doradzał największym firmom w Polsce. Obecnie wspiera proces transformacji cyfrowej w PKO Banku Polskim.   Uczestnik i prelegent wielu europejskich konferencji. Od wielu lat z sukcesem rozwija Warszawską scenę User Experience.

Wykładowca na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Humanistycznym SWPS. Prowadzi zajęcia z User Experience, Design Thinking i Lean Sturtup.

Prywatnie zapalony podróżnik i biegacz. Uwielbia książki i gotowanie.

Stanisław Eysmont
Mateusz Górnisiewicz

Ekspert z zakresu bezpieczeństwa informacji i IT, w szczególności w sektorze finansowym. Swoje doświadczenie zawodowe w obszarze IT, zdobył podczas pracy w firmach zajmujących się wytwarzaniem oprogramowania w Australii i w Polsce, Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, Związku Banków Polskich oraz firmach doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki. Główny współautor znowelizowanej Rekomendacji D KNF dotyczącej zarządzania obszarami technologii informacyjnej i bezpieczeństwa środowiska teleinformatycznego w bankach; monitorował również proces wdrażania tej rekomendacji w sektorze. Uczestnik prac międzynarodowych grup roboczych zajmujących się bezpieczeństwem IT i ryzykiem operacyjnym przy Europejskim Banku Centralnym i Europejskim Urzędzie Nadzoru Bankowego. Współtwórca Bankowego Centrum Cyberbezpieczeństwa i lider inicjatywy opracowania specyfikacji międzybankowej wymiany danych – Polish API. Współautor podręcznika „Zarządzanie ryzykiem bankowym” (redakcja naukowa: prof. zw. dr hab. Małgorzata Iwanicz-Drozdowska) oraz publikacji i poradników w obszarze cyberbezpieczeństwa. Obecnie odpowiada za audyt obszaru IT w jednym z czołowych polskich banków.

Mateusz Górnisiewicz
dr Marcin Górski

Adwokat (2006-2012), radca prawny (od 2012), dr nauk prawnych, adiunkt Katedry Europejskiego Prawa Konstytucyjnego UŁ (od 2006), członek Komisji Praw Człowieka przy Krajowej Radzie Radców Prawnych, dyrektor Wydziału Prawnego Urzędu Miasta Łodzi (od 2012); od kilkunastu lat prowadzi prawną obsługę przedsiębiorców i instytucji publicznych; autor, redaktor i współautor około 150 książek, artykułów i glos z zakresu m.in. prawa UE, prawa międzynarodowego publicznego, prawa konstytucyjnego.

dr Marcin Górski
Natalia Hatalska

Analityk trendów, założycielka i CEO istytutu badań nad przyszłością – infuture hatalska foresight institute. Autorka bloga hatalska.com uznawanego za jeden z najbardziej wpływowych blogów w Polsce i bestsellerowej książki Cząstki przyciągania. Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego i Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Jako stypendystka prestiżowego programu Joseph Conrad Scholarship studiowała również w London Business School w Wielkiej Brytanii. Członek Rady Ekspertów Think Tank. Nagrodzona przez Geek Girls Carrots Srebrną Marchewką za bycie wzorem kobiety zajmującej się nowymi technologiami. Uznana przez magazyn Wysokie Obcasy za jedną z 50 najbardziej wpływowych kobiet w Polsce. Umieszczona przez Financial Times na liście New Europe 100 – „central and eastern Europe’s brightest and best citizens who are changing the region’s societies, politics or business environments and displaying fresh approaches to prevailing problems”. Nagrodzona tytułem Digital Shaper 2018, przyznawanym osobom, które mają ponadprzeciętny wkład w rozwój gospodarki cyfrowej w Polsce, w kategorii wizjoner.

Natalia Hatalska
dr Michał Jasieński

Absolwent UJ i Harvard University (PhD). W latach 1985-1998 studiował, prowadził prace badawcze i zajęcia dydaktyczne jako post-doctoral fellow oraz pełnił funkcje akademickie (resident tutor, assistant dean of student of Harvard Summer School) na Harvard University. Od 2005 roku, profesor nadzw. w WSB-NLU gdzie prowadzi wykłady nt. zarządzania innowacjami, zachowań organizacyjnych, przywództwa,  modeli biznesowych oraz metod kreatywności i krytycznego myślenia. W latach 2007-9 dziekan wydziału w WSB-NLU. W latach 2010-12 oraz 2012-14 był koordynatorem projektów w ramach programu “Kreator Innowacyjności”. Założył Centrum Innowatyki WSB-NLU, zajmujące się szkoleniami i pracą badawczą w zakresie innowacyjności. Prowadził warsztaty/szkolenia nt. innowacyjności i zarządzania wiedzą w Danii, Islandii, Kazachstanie, Turcji, USA oraz w wielu firmach krajowych. W latach 2013-16 uczestniczył w międzynarodowym projekcie badawczym 7 Programu Ramowego UE nt. innowacji i modeli biznesowych. Ekspert Unii Europejskiej w ocenie projektów badawczych (2016-17). Associate Editor (Innovation area) kwartalnika Journal of Entrepreneurship, Management and Innovation oraz członek Rady Programowej Akademii Menedżera Innowacji przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Autor kilkudziesięciu publikacji z dziedziny biologii, metodologii, dydaktyki oraz zarządzania wiedzą i innowatyki, publikowanych w wydawnictwach krajowych i w światowej klasy pismach naukowych (m.in. Nature, PNAS USA, Scientometrics, Ecology). Współzałożyciel i vice-prezes Fundacji “Salus Publica” na Rzecz Zdrowia Publicznego oraz sekretarz zarządu Fundacji “Kyoto-Kraków” przy Muzeum Manggha w Krakowie.

dr Michał Jasieński
Agata Juzyk

Liderka i ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w zarządzaniu i nadzorze nad dużymi innowacyjnymi i inwestycyjnymi projektami. Przez dekadę szefowała działom R&D w KGHM. Obecnie pomaga organizacjom tworzyć strategie badawcze, projektować modele zarządzania innowacjami, budować współpracę w interdyscyplinarnych zespołach. Jej pasją są procesy kulturowe, zarządzanie wiedzą w złożonych organizacjach, wykorzystanie analiz sieciowych do łączenia ekspertów z różnych dziedzin, by pobudzać kreatywność i rozwój. Ekspert do spraw wdrożeń w programie akceleracyjnym i pilotowych wdrożeń Pilot Maker Electro, odpowiada za projektowanie eksperymentów biznesowych, mentoring oraz facylitację współpracy pomiędzy dużymi przedsiębiorstwami a start-upami.

Absolwentka Stosunków Międzynarodowych Wydziału Prawa Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, a także IMD International Institute for Management Development w Lozannie, oraz amerykańskiego uniwersytetu inżynieryjno- badawczego Colorado School of Mines.

Agata Juzyk
Michał Klocek

(Executive MBA) jest globalnym kierownikiem ds. samochodów elektrycznych w centrali Nissana. Jest odpowiedzialny za projekty, rozwój biznesu oraz partnerstwa firmy na całym świecie. Jest pasjonatem zarządzania w zróżnicowanym kulturowo środowisku oraz łączenia świata biznesu z edukacją. Przed pracą w Nissanie był dyrektorem w Hitachi, jednym z największych konglomeratów na świecie oraz pracował w konsultingu. Ukończył WSB- National Louis University oraz szereg późniejszych programów edukacyjnych, między innymi w Cambridge University (Wielka Brytania), INSEAD (Francja), SGH, Akademia Leona Koźmińskiego, Maastrich University (Holandia).

Studiował i pracował w Polsce, Wielkiej Brytanii, Rosji, USA, Holandii, Czechach, na Słowacji, Litwie i we Francji. Obecnie mieszka w Japonii.

Prywatnie, pasjonat nowych technologii, aut elektrycznych i sportów wodnych. Jest członkiem zespołu piłki siatkowej w Jokohamie (Japonia) na pozycji atakującego.

Michał Klocek
dr Adam Kowalik

Doradca, trener, menedżer z kilkunastoletnim doświadczeniem zawodowym w Polsce i zagranicą. Specjalizuje się w strategii konkurowania firm, wywiadzie biznesowym, symulacjach strategicznych (business wargaming), zarządzaniu wiedzą. Pracował dla kadry zarządzającej kilkudziesięciu największych polskich firm z różnych branż. Realizował także zlecenia dla jednostek administracji publicznej.

Prowadzi własną firmę OUTSMART, która dostarcza klientom niezależne analizy i wartościową wiedzę rynkową do decyzji strategicznych, operacyjnych, taktycznych. Wcześniej (2006-2016) pracował w firmie doradczej EY jako dyrektor odpowiedzialny za zespół strategicznego wywiadu rynkowego (nadzorował m.in. ponad dwa tysiące zleceń dla kadry zarządzającej). Karierę rozpoczynał w firmie telekomunikacyjnej Plus GSM, gdzie kierował projektem zarządzania wiedzą korporacyjną (2001-2006) pracując w działach HR oraz IT.

Współpracuje w różnym charakterze z wiodącymi polskimi uczelniami o profilu biznesowym. Kieruje szeregiem studiów podyplomowych i programów rozwojowych dla menedżerów. Współpracuje także z najlepszymi polskimi firmami szkoleniowymi realizując autorskie warsztaty szkoleniowe. Jest szczególnie znany ze stosowania metod tzw. „active learning” oraz prowokowania uczestników do krytycznego myślenia.

Założył polski oddział stowarzyszenia Strategic & Competitive Intelligence Professionals w 2012 i przewodniczył mu do 2015. Za wolontaryjny wkład w rozwój profesji wywiadu biznesowego w Polsce otrzymał od zarządu SCIP wyróżnienie Catalyst Award (2014).

Studiował na kierunku „Zarządzanie i marketing” i uzyskał stopień magistra w SGH (1997-2001). Otrzymał stypendium programu CEMS w Norwegian School of Economics and Business Administration (2001). Doktorat na temat zarządzania wiedzą obronił w SGH (2006). Posiada licencję detektywa (2011). Nieustannie rozwija swój warsztat regularnie uczestnicząc i występując na zagranicznych konferencjach (np. SCIP, ICI, ACI). Otrzymał stypendium fundacji Fulbrighta (2017) i jako Senior Visiting Fellow w National Defense University w Waszyngtonie zajmował się efektywnością symulacji strategicznych w firmach, jak również wykładał gościnnie na wielu amerykańskich uczelniach.

dr Adam Kowalik
Piotr Machel

Marketer z dwudziestoletnim doświadczeniem, autor kilku dużych rebrandingów marek finansowych w tym Banku BPH, GE Money, członek zespołu światowego rebrandingu Genaral Electric (GE imgination at work), współautor takich marek jak POP (Orange) Meritum Bank, Gepard, Dobry Kredyt. Kierował marketingiem w PTK Centertel (Orange), Microsoft (odział polski), GE Capital Banku, GE Money Banku, Banku BPH, Meritum Banku oraz w Banku BGŻ BNP Paribas. Zrealizował ponad 70 kampanii. Założyciel agencji neuromarketingowej IN-SIGHT, twórca metody badawczej analizy fizjologicznych procesów afektywnych oraz kognitywnych opartej na zsynchronizowanym pomiarze encefalograficznym z eye trackingiem w celu optymalizacji spotów tv oraz aplikacji mobilnych i stron www. Laureat wielu nagród marketingowych polskich i międzynarodowych, w tym EFFiE. Czterokrotnie członek jury polskiej edycji EFFiE Awards.

Piotr Machel
Artur Maciorowski

Trener, konsultant i publicysta w zakresie e-marketingu i e-biznesu. Od 1998 r. w branży internetowej. Jako właściciel firmy doradczo-szkoleniowej eCode (www.ecode.pl) edukuje, opracowuje i konsultuje strategie internetowe w zakresie promocji i sprzedaży. W portfolio m.in.: Coty Polska, Grupa ING, Bank DnB NORD, Fortis Bank/BGŻ BNP Paribas, Muzeum II Wojny Światowej, Proama, Auchan Polska i INFOR.

Absolwent brytyjskiego programu The Chartered Institute of Marketing „Diploma in Professional Marketing” i certyfikowanego kursu „IBM Application framework for e-business” w Zurichu.

Od 15 lat prowadzi szkolenia i warsztaty, w których wzięło udział ponad 15.000 uczestników. Certyfikowany trener IAB DIMAQ, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej oraz tutor CIM „Digital Strategy” w Questus. Od 2018 roku pełni rolę v-ce przewodniczącego Rady ds. Kompetencji DIMAQ przy IAB Polska.

Redaktor Prowadzący branżowego magazynu „Online Marketing Polska”. Autor książek: „E-marketing w Praktyce. Strategie skutecznej promocji online”, „Skuteczny e-mail marketing” oraz współautor „Wskaźników marketingowych”, „Marketing w erze technologii cyfrowych”, „Biblia e-biznesu 2″.

Artur Maciorowski
Izabela Markiewicz-Czapińska

Konsultant i trener specjalizujący się w zarządzaniu międzykulturowym, komunikacji oraz kulturze organizacyjnej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji oraz programu The Chartered Institute of Marketing. Fascynacja międzykulturowością sięga czasów liceum, kiedy wspólnie z rodzicami przeprowadziła się do Trypolisu. Pierwsze projekty międzykulturowe realizowała pracując dla skandynawskiej firmy konsultingowej,  łącząc współpracę pomiędzy kilkoma rynkami. Szczególnie interesują ją międzykulturowe zarządzanie ludźmi, leadership oraz komunikacja i kultura organizacji wielonarodowych. Wspiera kadrę zarządzającą w realizacji projektów międzynarodowych i rozwoju indywidualnych kompetencji kulturowych.

Założyciel CCIQ Cross Cultural Intelligence, autor artykułów o zarządzaniu międzykulturowym, wykładowca (WSB-NLU Nowy Sącz, SWPS Warszawa, Collegium Civitas).

Licencjonowany trener i dostawca Trompenaars Humpden-Turner Intercultural Awareness Profiler.

Wspólpracuje z: Delphi, Coca-Cola HBC, ColgatePalmolive, Carlsberg, NokiaSiemensNetworks, Accenture, Tamfelt, Nordea, Roche, Vattenfall, CanPack S.A., Brown Forman, BZWBK Grupa Santander, TMobile, Royal Greenland, Urząd Miasta w Szczecinie, TRW.

Izabela Markiewicz-Czapińska
Katarzyna Olszyńska

Trener rozwoju indywidualnego, asesor, coach (International Coach Federation), psycholog biznesu. Absolwentka dwóch kierunków studiów: Marketing and Management polsko-amerykańskiej Uczelni (National-Louis University) oraz Psychologii  – Uniwersytet SWPS. Ukończyła studia podyplomowe Public Relations w Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, Szkołę Trenerów Biznesu „Moderator”,  Studium Coachingu ICF Ewy Mukoid.

Wykładowca przedmiotów z obszaru zarządzania i psychologii w biznesie na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Communication Management, na Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku Interpersonal Communication in Business oraz  Psychologia w biznesie, a także w Polsko – Japońskiej Akademii Technik Komputerowych na kierunku Master of Business Administration.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w Polsce i za granicą (USA, Francja). Posiada wieloletnią praktykę menedżerską. Kierowała, z licznymi sukcesami, kilkudziesięcio-osobowym zespołem odpowiedzialnym za realizację planów sprzedażowych, marketingowych oraz celów inwestycyjnych. Od ponad 7 lat prowadzi samodzielne projekty coachingowe oraz szkoleniowo-doradcze. Specjalizuje się w projektach dedykowanych kadrze menedżerskiej średniego i wyższego szczebla – zwłaszcza w obszarze rozwoju kompetencji miękkich  (w tym skutecznego przywództwa, zarządzania zespołem, komunikacji i motywowania).

Zajmuje się kompleksowym rozwojem Pracownika. Począwszy od diagnozy poziomu wymaganych kompetencji, poprzez pracę nad określonymi obszarami rozwojowymi. Projektuje i przeprowadza badania diagnozujące kompetencje metodą assesment/Development Center.  Prowadzi szkolenia oraz indywidualne sesje coachingu/treningu biznesowego dla Pracowników wielu firm i organizacji ‒ wypracowane  ponad  2000 godzin sesji indywidualnych.

Referencje: Linked in – Katarzyna Olszyńska

Katarzyna Olszyńska
dr Sergiusz Prokurat

Prezes fundacji SCCD. Doktor nauk ekonomicznych, historyk, absolwent studiów MBA. Pracował w HP (Hewlett Packard), HPE oraz DXC jako project manager dla klientów z USA, UK i Niemiec. Jako konsultant biznesowy w firmie ICAN współpracował z m.in. Accenture, A.T.Kearney, Capgemini, IBM, Ernst&Young. Ekspert z zarządzania projektami i IT. Posiada certyfikaty: PMP, ITIL Foundation, PRINCE2 Foundation oraz Practitioner, MOR Foundation, Six Sigma Black Belt, certyfikaty SCRUM. Jego artykuły oraz opinie pojawiały się w „Harvard Business Review”„,„America Latina Business Review”, „Warsaw Business Journal”, „The Observer”, oraz wielu czołowych mediach w Polsce (m.in. „Wprost”, Dziennik Gazeta Prawna”). Autor bestsellerowej książki „Work 2.0: Nowhere to Hide” (w Polsce wydanej jako „Praca 2.0”), oraz książki „Niezwykłe początki znanych firm”. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych. Posługuje się angielskim, hiszpańskim, indonezyjskim oraz malezyjskim.

dr Sergiusz Prokurat
Łukasz Ślęzak

Dyrektor Departamentu Bezpieczeństwa jednego z największych polskich banków (od 1.03.2019). Wcześniej Cybersecurity Transformation Leader w PwC Polska. Specjalizuje się w realizacji projektów dotyczących cyberbezpieczeństwa i danych osobowych. Posiada doświadczenie w obszarach architektury cyberbezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem i ciągłością działania oraz opracowywania procesów bezpieczeństwa zarówno dla środowiska IT jak i systemów kontroli przemysłowej.

Łukasz Ślęzak
Witold Wilk

Analityk procesów biznesowych i systemów informacyjnych. Specjalista w dziedzinie modelowania procesów oraz projektowania i doskonalenia architektury procesów biznesowych przedsiębiorstwa. Wykładowca WSB – National Louis University w Nowym Sączu, Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Uniwersytetu SWPS w Warszawie, ekspert współpracujący z Pracownią Analiz Procesowych i Sieciowych INE PAN. Główny obszar jego zainteresowań zawodowych stanowią zagadnienia związane z analizą i wspomaganiem decyzji, modelowaniem procesów biznesowych oraz wykorzystaniem narzędzi IT w zarządzaniu. Posiada bogate doświadczenie w realizacji projektów badawczych i aplikacyjnych z zakresu edukacji menedżerskiej oraz projektowaniu, tworzeniu i praktycznym wykorzystaniu symulacyjnych gier decyzyjnych wspomagających proces kształcenia. Realizuje projekty z zakresu reorientacji procesowej oraz koordynuje wdrożenia systemów informatycznych w przedsiębiorstwach.

Witold Wilk
Wojciech Wójtowicz

Certyfikowany instruktor firmy Cisco  z certyfikatem CCSI (Certified Cisco Systems Instructor). W roku 2013 rozpoczął współpracę z Działem Szkoleń firmy Comarch S. A., w ramach której prowadzi szkolenia dla specjalistów IT w zakresie programowania na platformie .NET oraz w zakresie projektowania, zarządzania oraz bezpieczeństwa sieci komputerowych.

Nauczyciel akademicki z kilkunastoletnim stażem. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny w Katedrze Systemów Informatycznych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Elektroniki, na kierunku Informatyka.

W latach 1999 – 2017 nauczyciel akademicki w WSB – National-Louis University.

W roku 2009 odbył staż naukowy w DePaul University w Stanach Zjednoczonych, a rok później uczestniczył jako wykładowca w programie Erasmus Teaching Programme w Reykjavik University w Islandii. W kolejnych latach prowadził wykłady w trakcie  organizowanych przez uczelnie europejskie programach International Week: dwukrotnie tj. w roku 2013 oraz 2015 w Université Léonard de Vinci (Paryż, Francja), w roku 2015 w Hof University (Hof, Niemcy) oraz w roku 2016 w ISCAP – Politecnico do Porto (Porto, Portugalia).

Wojciech Wójtowicz